Jak zwalczyć mole spożywcze?

FOX - zwalczanie szkodników Warszawa

Mole spożywcze, nazywane również kuchennymi, mogą wywołać ogromny chaos w naszym domu, jeśli pozwolimy im się rozmnażać.

Nie tylko zaczną wyjadać zakupiony przez nas prowiant, najczęściej suchy, takich jak ryż, mąka czy ziarna, lecz również składać w nim jaja. Jeśli zauważymy kilku osobników w spiżarni możemy być pewni, iż wkrótce będzie ich o wiele więcej. W jaki sposób chronić się przed nimi i co zrobić, gdy będzie już za późno na wprowadzanie środków ostrożności?

 

Mól spożywczy – jak się go pozbyć?

 

By pozbyć się moli spożywczych, wpierw trzeba je znaleźć. Bez dokładnej inwentaryzacji kuchni możesz pominąć larwy owych insektów, które będą siały zamęt długo po tym, gdy zwalczysz dorosłe osobniki. Dlatego przesiej produkty suche, takie jak mąka czy cukier, przyglądając się im dokładnie przez cały proces. Jeśli natrafisz na żywność, która posiada nieproszonych gości, niezwłocznie wyrzuć ją. Dalsze jej spożywanie może być nie tylko niebezpieczne, lecz również jest nieapetyczne.

 


Jeśli wykryjemy mole spożywcze wystarczająco wcześnie, możemy skorzystać z domowych środków, by pozbyć się problemu. Jedną z opcji jest właśnie do spryskiwacza ciepłego octu z dodatkiem olejku lawendowego lub/i miętowego. Odstraszy to opisywane insekty. Alternatywą jest zastawienie specjalnych pułapek feromonowych, które nabyć można w sklepach z chemią. Przyciągają one niczego nieświadome owady, po czym zostają one ubezwładnione w przeznaczonych do tego pudełeczku.

 


Należy pamiętać jednak, iż w przypadku, gdy liczba owadów wymknie się spod kontroli najlepszym i najbardziej wydajnym rozwiązaniem jest wezwać specjalistyczną pomoc. Profesjonaliści posiadający odpowiedni sprzęt i industrialne środki chemiczne nie tylko uporają się z naszym problemem szybko, lecz również upewnią się, iż będzie minimalna szansa na powrót insektów. Jeśli zauważyłeś w swojej kuchni czy spiżarni wiele moli spożywczych, zarówno dorosłych osobników, jak i larwy, niezwłocznie zgłoś się do nas. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Kontakt