Jak zwalczyć kleszcze?

FOX - zwalczanie szkodników Warszawa

Wczesną wiosną oprócz roślin do życia budzą się też różnego rodzaju insekty i szkodniki, które często są nieproszonymi gośćmi w ogrodach, parkach czy lasach.

Szczególnie należy uważać na kleszcze tak niebezpieczne dla zdrowia zarówno ludzi, jak i zwierząt. Przenoszą one wiele groźnych chorób m.in. boreliozę, gorączkę krwotoczną czy też zapalenie opon mózgowych. U psów często mogą wywoływać babeszjozę, dlatego po każdym spacerze warto kontrolować zarówno swoje ciało, jak i ciało swojego pupila.

 

Charakterystyka kleszczy

 

W przyrodzie występują dwa rodzaje tych szkodników - tzw. twarde i miękkie. Pierwszy rodzaj posiada specjalny pancerzyk na swoim grzbiecie, a drugi go nie ma. W Polsce jedynym miękkim insektem jest obrzeżek. Są one malutkie, ponieważ osiągają zaledwie kilka milimetrów długości. Warto także wiedzieć, że są one całkowicie ślepe i nie atakują swoim jadem. Żyją przede wszystkim w trawie i różnego rodzaju krzewach, których wysokość nie przekracza 1,5 metra.

 

Domowy sposób na pozbycie się kleszczy

 

Jednym ze sposobów na pozbycie się tych pasożytów z ogrodu czy parku jest regularne koszenie traw, aby była ona jak najniższa. Te szkodniki nie przepadają za odsłoniętymi terenami. Dlatego warto również usunąć wyższą roślinność w postaci krzewów i zarośli. Oczywiście jest to rozwiązanie tylko tymczasowe, ponieważ gdy tylko pojawi się nowa roślinność, powrócą także i kleszcze.

 

Sięgnij po profesjonalną pomoc w pozbyciu się kleszczy

 

Jeśli zależy Ci na pozbyciu się tych pasożytów z danego obszaru to warto zgłosić się do nas, czyli firmy, która na co dzień zajmuje się usuwaniem różnego rodzaju szkodników. Dzięki specjalistycznym środkom chemicznym oraz wieloletniemu doświadczeniu pomożemy Ci zapomnieć o kleszczach. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu mamy już wypracowane schematy, które ułatwiają pozbycie się z ogrodu czy parku pasożytów. Dlatego też, jeśli szukasz rozwiązania swoich problemów - jesteśmy do Twoich usług!

 

W przypadku pojawienia się wątpliwości zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub też mailowego.

Kontakt