Jak zwalczyć karaluchy?

FOX - zwalczanie szkodników Warszawa

Karaluchy to owady, które obrzydzają wiele osób. 

Nic dziwnego – ich wygląd nie należy do najprzyjemniejszych dla oka, a kolce znajdujące się na udach i goleniach jedynie potęgują owe wrażenie. Można spotkać je praktycznie wszędzie, lecz preferują miejsca ciepłe i wilgotne, w których chowają się za dnia, by w nocy szukać pożywienia. Wyposażone są w czułki pomagające im rozpoznać zapachy oraz skrzydła, które służą im do szybowania (na szczęście nie potrafią one latać).

 

Karaluchy – jak się ich pozbyć?

 

Po zauważeniu karalucha w naszym domu czy mieszkaniu należy niezwłocznie podjąć odpowiednie działania. Są to insekty, które przenoszą wiele groźnych dla człowieka oraz zwierząt chorób. Szczególnie, jeśli w budynku znajdują się małe dzieci, zwlekanie z pozbyciem się owych owadów może prowadzić do wizyty w szpitalu. Mogą one przenosić zarówno wirusy, jak i bakterie czy chociażby pierwotniaki oraz grzyby. W jaki sposób więc zareagować, by wykryjemy szkodniki w domu?

 


Jeśli jest ich mało, możemy spróbować zastawić na nie pułapkę. Musimy użyć wtedy jednego z produktów spożywczych jako wabika. W tym celu możemy skorzystać z piwa, kawy czy cukru. Gdy wykryjemy, iż owady połknęły przysłowiowy haczyk i przybyły w przygotowane przez nas miejsce, łapiemy je i pozbywamy się wrzucając do wrzątku czy paląc. Innym sposobem jest zakupienie specjalistycznych preparatów i podążanie za znajdującą się na ich opakowaniu instrukcją obsługi.

 


Należy pamiętać, iż powyższe sposoby nie dają jednak pewności, iż pozbyliśmy się karaluchów. Najlepszym wyjściem z sytuacji będzie zatrudnienie fachowców, którzy dzięki industrialnym środkom i odpowiedniemu wyposażeniu będą w stanie z niemalże stuprocentową pewnością wykurzyć niebezpieczne owady z naszego domostwa. Proces przebiega sprawnie i jest w pełni bezpieczny dla osób borykających się z nieproszonymi lokatorami. Jeśli w Twoim mieszkaniu pojawiły się karaluchy, zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego, a nasz doświadczony zespół pozbędzie się Twojego problemu.

Kontakt